עיקרי המטרות והפעולות של יזמ"ה

יזמ"ה, יהדות זמננו מורשת העם, הינה עמותה רשומה, הפועלת בעיר מודיעין משנת 1997 ומפעילה מרכז קהילתי ברוח התנועה ליהדות מתקדמת.

במסגרת מרכז קהילתי יזמ"ה פועלים:

מרכז רוחני הכולל בית כנסת ברוח היהדות המתקדמת, בית מדרש, חוג בני/בנות מצווה, קורס גיור ולימודי היהדות.

תוכנית למעורבות חברתית הכוללת אימוץ מעון לילדים עם פיגור שכלי, קבוצת תמיכה למשפות חד הוריות, מרכז איסוף וחלוקת ציוד לנזקקים, הפעלת תוכנית כתף למשפחה-תכנית למשפחות בפירוק, הספקת מזון למשפחות נזקקות, חלוקת " קמחא דפסחא" תנורים ושמיכות בחורף, מאוורים בקיץ ועוד למשפחות נזקקות.
סיוע עד הוק בזמני משבר- לתושבי הצפון בזמן המלחמה, לנפגעי אזורי אסון בשעת הצורך ועוד.

מערך חינוכי הכולל ששה גני ילדים, בית ספר על אזורי צומח, מרכז העשרה לידים מכיתות א' עד ג' , תנועת נוער פעילה.

פעילות קהילתית הכוללת פעילות למשפחות חוגים לילדים ולמבוגרים, פעילות תרבות והעשרה, פעילות נוער ואירועי חוויה משפחתיים.

בשרותי יזמ"ה משתמשות מאות משפחות, חלקן מקבלות שרותי חינוך וחלקן נהנות מהפעילויות ומהשירותים הנוספים שיזמ"ה מציעה. הקהל הקשור ליזמ"ה הינו קהל חילוני בחלקו הגדול, מקרב תושבי מודיעין והסביבה, אשר במקרים רבים זו לו ההזדמנות היחידה להיחשף לטקסים, מנהגים, ערכים הקשורים למסורת היהודית.

יזמ"ה מבקשת להציע אפשרות יהודית מתקדמת ופלורליסטית. לעודד את הציבור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית ברוח 'יהדות זמננו מורשת העם'. להפוך את היהדות למשמעותית ובעלת ערך בחיי הציבור הישראלי גם במאה העשרים ואחת, לראות ביהדות את היופי, הקדושה והרוחניות שגם האדם המודרני זקוק להם בחייו. כמו כן אנו מבקשים לחזק את הקשר של תושבי מודיעין והסביבה לקהילה החמה והפעילה, תוך כדי טיפוח ועידוד תחושת השייכות של הפרט לקהילה.

הפעילות המגוונת שיזמ"ה מציעה נבנית מתוך דגש על הקניית ערכים יהודים של שוויון, פלורליזם, צדק חברתי , אהבת האדם, סובלנות, קבלת השונה ועוד. רוב הפעילות שיזמ"ה מציעה פתוחה לקהל הרחב. הקהל הבא בשערי יזמ"ה חפשי לבחור בפעילות המתאימה לו ולשלב בין התחומים השונים. הפעילויות מכוונות לגילאים החל משנתיים וכלה בגיל השלישי.

ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות, רוח, צדק חברתי ופעילות קהילתית. ראשי המתנדבים מרכיבים את ועדת ההיגוי של העמותה.

עמותת יזמ"ה משמשת כמרכז ליהדות מתקדמת במודיעין. כל תמיכה אפשרית תסייע בידינו להרחיב את הפעילות ולהפוך את השירות הניתן לזמין ונגיש יותר, להתגייס לפרויקטים חברתיים נוספים ולהעביר מסר ערכי - יהודי לקהל רב יותר.

עמותת יזמ"ה הפכה להיות לאחד הגורמים החברתיים והרוחניים המרכזיים בעיר מודיעין.

בעלי התפקידים בעמותה:
רב יזמ"ה - הרב כנרת שריון
מנהל העמותה – אייל רונדר
ס. מנהל העמותה לענייני קהילה ותפעול – ציפי ויינברג
ס. מנהל העמותה לענייני כספים ומנהלת חשבונות – נעמי בן ארי
מזכירת הקהילה- ליטל ראובנס
מנהלת הגנים – גילה ניר
מזכירת חינוך וקהילה - דלית חילו
רכזת הקהילה – עדי מזרחי
גיוס כספים וקשרי חוץ – קרין סיגל
רכז נוער תל"ם – רועי אילוז
מנהלת מרכז המוסיקה בבי"ס יזמ"ה-תל"י – זוהר בוסלר-אורלי
מנהל הצהרון והקייטנה בבי"ס יזמ"ה-תל"י – שחף חיימוביץ

הגן /הכתה כקהילה


 
 
יזמ"ה מרכז קהילתי ת.ד. 128 מודיעין 71700
טל. 9753461-08 פקס 9703551-08

yozma@yozma.org.il