רוחני

קהילת יזמ"ה חרתה על דיגלה ליזום שירותים רוחניים על בסיס המורשת היהודית. במסגרת זו רב הקהילה, הרב כנרת שריון וחבריה מזמינים אותך להצטרף לחוויה קהילתית הכוללת: תפילות שבת, טקסי-מעגל-החיים מלידה ועד פטירה (טכסי כניסה בברית, חגיגות ימי הולדת, בני/בנות מצוה, מעמדי גיוס לצבא, חתונות וטקסים משפחתיים מיוחדים ועוד), תפילות חגי ישראל ומעמדים אישיים וציבוריים לאורך השנה. בית המדרש הפתוח של יזמ"ה, המתכנס מדי שבוע, הוא ביטוי נוסף לחיי הרוח, הלימוד וערכי הקהילה.

החויה הרוחנית בקהילה היא שוויונית ויצירתית, ומתבססת על חיבור המסורת היהודית לימינו. בתכנון המעמדים והטכסים המיוחדים יש לך את המקום לתת ביטוי אישי וגוון יהודי-ייחודי משלך.

חווית שבת:
מדי שבוע מתכנסת הקהילה לתפילות ערב שבת. טכסי בני ובנות מצוה מתקיימים בתפילת שחרית ומנחה של שבת. התפילות המבוססות על סידור ה"עבודה שבלב" מאפשרות ביטויי התכוונות-אישית וחברתית תוך שמירה על המסורת וחידושיה. המתפללים שותפים ביצירת חוויה רוחנית נעלה ויוצרים בקולם קדושה.

טכסי כניסה בברית המילה ומעמדים של הכנסת הבת לקהילה:
בטכס ייחודי הנבנה על-ידי רב הקהילה והורי הרך הנולד/ת מתקבל/ת התינוק/ת לקהל ישראל. המעמדים כוללים מתן שם וברכות מיוחדות, תפילות תודה ושבח והעצמת המשפחה שזה עתה התרחבה. בטקס אנו כוללים פזמון ושירה, תפילה ואומר, והוא יתקיים בבית הכנסת, בבית המשפחה או באתר חלופי שייבחר על ידיך.

חגיגות ימי הולדת מרעישות(!!!) מתקיימות תחת חופת הטלית, בכל ערב-שבת אחרון של החודש. תוכלו לחוש את מטח הסוכריות ושירת "סימן טוב ומזל טוב" למרחקים.

בנות/בני מצווה:
גיל 12 או 13 הינו שלב מעבר חשוב ביותר בחיי הנער/ה המתבגר/ת, הוריו/ה וחברת השווים. כבר פרשני המקרא עסקו בשאלה זו אם כי באופן מפורש הסוגיה מופיעה לראשונה במשנה (במאה השנייה לספירה).
תהליך הכניסה לעול המצוות נמשך מספר חודשים, בניה ושינוי ממשי ניכרים על המשתתפים/ות לאורך תקופה זו של לימוד והעמקה בסמלי הגיל. הלימוד נעשה בקבוצה ובאופן פרטי. חווית הכניסה בעול המצוות היא משפחתית ובטעם אישי. קהילת יזמ"ה מציעה טקסי בר/בת מצווה השמים את הנער/ה ובני משפחתו/ה במרכז. הטקס נשזר סביב המורשת היהודית ובו מועבר שרביט הדורות.
גיל 12 או 13 הינו שלב מעבר חשוב ביותר בחיי הנער/ה המתבגר/ת, הוריו/ה וחברת השווים. כבר פרשני המקרא עסקו בשאלה זו אם כי באופן מפורש הסוגיה מופיעה לראשונה במשנה (במאה השנייה לספירה).
תהליך הכניסה לעול המצוות נמשך מספר חודשים, בניה ושינוי ממשי ניכרים על המשתתפים/ות לאורך תקופה זו של לימוד והעמקה בסמלי הגיל. הלימוד נעשה בקבוצה ובאופן פרטי. חווית הכניסה בעול המצוות היא משפחתית ובטעם אישי. קהילת יזמ"ה מציעה טקסי בר/בת מצווה השמים את הנער/ה ובני משפחתו/ה במרכז. הטקס נשזר סביב המורשת היהודית ובו מועבר שרביט הדורות.
לחצ/י כאן לכניסה למאגר מידע בנושא בני ובנות מצוה בקהילת יזמ"ה.

מעמדי גיוס לצה"ל:
כחלק מערכי התנועה הישראלית ליהדות מתקדמת הרואה בשירות צבאי או לאומי-התנדבותי ערך חשוב של נטילת אחריות חברתית, קהילת יזמ"ה ממשיכה במעמד זה את הליווי הרצוף של חבריה בני ה- 18. אנו מקיימים "טכסי שילוח" וברכה למתגייסים/ות החדשים/ות לצה"ל ולשירות הלאומי. בטקס יכול/ה המתגייס/ת לבטא את מורשתו עד כה ואת חזונו לעתיד ובה בעת נוטל/ת עימו/ה ברכה לבריאות, שלום והצלחה.

חתונות:
קהילת יזמ"ה והעומדת בראשה, הרב כנרת שריון, מקיימות טקסי נישואין מזה חצי יובל שנים. הטקסים הם שיוויוניים ויצירתיים ונותנים ביטוי אישי וערכי לבני הזוג. ההתקשרות כוללת מספר מפגשי הכרות עם הרב, ובתהליך בניה משותף של האירוע המשמעותי ביותר של חייכם, תגשימו חלומות ומאוויים.

טקסים משפחתיים ייחודיים:
עולמות התוכן שלכם/ן יכולים לבוא לידי ביטוי הולם ומשמעותי באירועים קהילתיים ובמעמדי תפילה וזיכרון שיצוינו בימים מיוחדים לכן/ם דוגמת: ברכה לחולה, ברכת הגומל, ימי נישואין, גיל גבורות, "יארצייט" ועוד.

תפילות חגי ישראל:
קהילת יזמ"ה עוקבת אחר לוח השנה העברי ומציינת בתפילה, ברכה וחגיגה את החגים והמועדים. סליחות חודש אלול וחגי תשרי נחוגים ברוב עם ועדה ומבטאים את הרוח הקהילתית והסחף שיש לביטוי ייחודי זה בקרב הישראלים מכל הקשת החברתית. דוגמה מאלפת הוא טכס העפת העפיפונים, בראשית חודש תשרי, עת מתכנסת הקהילה בחוף הים התיכון לתשליח והזדככות. ציון מועד הרצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ולימוד מורשת הסובלנות והשלום נעשים בחודש חשוון. בכסלו שוטף האור הקהילתי את הסביבה בה אנו חיים ובשבט נערכים נטיעות וסדרים במסורת קבלית לציון ראש השנה לאילנות. מורשת מגילת אסתר הפכה למסורת עירונית לה שותפים בני הקהילה וכל מי שטוב ליבו ביין. יציאת מצרים, יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות, תיקון ליל-שבועות, חגיגות הקיץ בתמוז וימי הציון של חודש אב חותמים מעגל אחד ופותחים חדש.

בית המדרש של קהילת יזמ"ה:
וַאֲנִי אָשִׁיר עֻזֶּךָ וַאֲרַנֵּן לַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי הָיִיתָ מִשְׂגָּב לִי וּמָנוֹס בְּיוֹם צַר לִי: תהלים פרק נט יז.
בחוויה כל-חושית ובלימוד מודולרי בחברותה תוכל/י להכיר ולהתוודע אל ארון הספרים היהודי ולחקור טקסט מסורתי ומודרני בצורה עמוקה. במהלך שנת לימוד אחת אנו סוקרים מספר עולמות תוכן בחתכי אורך ורוחב כסיפורי בריאה ביהדות ובתרבויות המזרח הקדום, שירת עמיחי כתפילה, מידת הרחמים במשפט העברי וכניסה לתוך מבוכיו של ספר תהילים. רקע מוקדם אינו נדרש.

בית הספר לגיור של קהילת יזמ"ה
כִּי אֶל-אֲשֶׁר תֵּלְכִי אֵלֵךְ, וּבַאֲשֶׁר תָּלִינִי אָלִין, עַמֵּךְ עַמִּי, וֵאלֹהַיִךְ אֱלֹהָי.
(רות א', 16)
מיסודה של התנועה ליהדות מתקדמת בישראל יערך מידי שבוע במהלך שנת הלימודים תשס"ז בקהילת יזמ"ה במודיעין בהנחייתה של הרב כנרת שריון.
הלימוד מיועד למעוניינים/ות להשתלב בעם היהודי ובחברה הישראלית.
במסגרת המפגשים השבועיים יילמדו מושגי ייסוד ביהדות, לוח השנה היהודי, מעגל החיים היהודי, היסטוריה ופילוסופיה יהודיים.
הקורס מתקיים במסגרת חווייתית, מקבלת ונינוחה.
קורס הגיור יכין את המשתתפים/ות בו לקראת המפגש עם בית-הדין של "מועצת הרבנים המתקדמים" ויעניק ייעוץ משפטי פרטני וייחודי.
לפרטים: הרב כנרת שריון, קהילת יזמ"ה: 08-975-3461
*הגיור של התנועה ליהדות מתקדמת בישראל מוכר על-ידי משרד הפנים לצורכי רישום במרשם האוכלוסין.

 

 
 
יזמ"ה מרכז קהילתי ת.ד. 128 מודיעין 71700
טל. 9753461-08 פקס 9703551-08

yozma@yozma.org.il