אודות

company

יזמ"ה, הם ראשי התיבות של יהדות זמננו מורשת העם. הקהילה הוקמה במודיעין בשנת 1997 ופועלת בה ברוח התנועה ליהדות מתקדמת.

במסגרת קהילת יזמ"ה פועלים:
מרכז רוחני הכולל בית כנסת ברוח היהדות המתקדמת, בית מדרש, חוג בני/בנות מצווה, קורס גיור ולימודי היהדות.
תכניות למעורבות חברתית הכוללות אימוץ "בית עדן" – מעון לילדים עם פיגור שכלי, קבוצת תמיכה למשפחות חד הוריות, איסוף וחלוקת מזון לנזקקים בחגי תשרי ובפסח, הפעלת תכנית כתף למשפחה, סיוע אד הוק בזמני משבר- לתושבי הצפון בזמן המלחמה, לנפגעי אזורי אסון בשעת הצורך ועוד.
מערך חינוכי הכולל ששה גני ילדים, בית ספר על אזורי צומח, מרכז העשרה לילדים מכיתות א' עד ד' ,תנועת נוער פעילה – נוער תל"ם סניף יזמ"ה.
מערך פעילות פנאי קהילתית הכוללת פעילות למשפחות חוגים לילדים ולמבוגרים, פעילות תרבות והעשרה, פעילות נוער ואירועי חוויה משפחתיים.
בשרותי יזמ"ה משתמשות מאות משפחות, חלקן מקבלות שרותי חינוך וחלקן נהנות מהפעילויות ומהשירותים הנוספים שיזמ"ה מציעה. הקהל הקשור ליזמ"ה הינו קהל חילוני בחלקו הגדול, מקרב תושבי מודיעין והסביבה, אשר במקרים רבים זו לו ההזדמנות להיחשף לתוכן יהודי עשיר.
יזמ"ה מבקשת להציע אפשרות יהודית מתקדמת ופלורליסטית. לעודד את הציבור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית ברוח 'יהדות זמננו מורשת העם'. להפוך את היהדות למשמעותית ובעלת ערך בחיי הציבור הישראלי גם במאה העשרים ואחת, לראות ביהדות את היופי, הקדושה והרוחניות שגם האדם המודרני זקוק להם בחייו. כמו כן אנו מבקשים לחזק את הקשר של תושבי מודיעין והסביבה לקהילה החמה והפעילה, תוך כדי טיפוח ועידוד תחושת השייכות של הפרט לקהילה.
הפעילות המגוונת שיזמ"ה מציעה נבנית מתוך דגש על הקניית ערכים יהודים של שוויון, פלורליזם, צדק חברתי , אהבת האדם, סובלנות, קבלת השונה ועוד. רוב הפעילות שיזמ"ה מציעה פתוחה לקהל הרחב. הקהל הבא בשערי יזמ"ה מוזמן לבחור בפעילות המתאימה לו ולשלב בין התחומים השונים. הפעילויות מכוונות לגילאים החל משנתיים וכלה בגיל השלישי.
ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות, רוח, צדק חברתי ופעילות קהילתית. ראשי המתנדבים מרכיבים את ועדת ההיגוי של העמותה.
עמותת יזמ"ה משמשת כמרכז ליהדות מתקדמת במודיעין. כל תמיכה אפשרית תסייע בידינו להרחיב את הפעילות ולהפוך את השירות הניתן לזמין ונגיש יותר, להתגייס לפרויקטים חברתיים נוספים ולהעביר מסר ערכי – יהודי לקהל רב יותר.
עמותת יזמ"ה הפכה להיות לאחד הגורמים החברתיים והרוחניים המרכזיים בעיר מודיעין.