פעילות יזמ"ה

עמותת יזמ"ה נוסדה ב- 1997 מתוך כוונה ליצור קהילה ישראלית ברוח התנועה ליהדות מתקדמת השואפת לתיקון עולם וצדק חברתי, יוזמת שירותים חברתיים, חינוכיים, רוחניים ותרבותיים על בסיס ערכים יהודיים.
באמצעות פעילות התוכן והקהילה יזמ"ה מבקשת להציע דרך יהודית, מתקדמת ופלורליסטית אשר תעודד את הציבור הישראלי באזור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית.

מאז הקמתה, עם כ- 20 משפחות ועד היום, כאשר היא מונה כ 1,000 משפחות – פונה העמותה על מנת לקדם ולחזק תכניות של יהדות כתרבות מתוך כוונה להפוך את קהלינו לבני בית בתרבות העם וכן פונה העמותה להעמקת ההיכרות וחיזוק הקשר בין המגזר החילוני למגזר הדתי מתוך למידה והכרות של 'עגלת משא התוכן והמנהג היהודי' גם בקרב משפחות שאינן מסורתיות.
פעילות זו נעשית מתוך אמונה כי הקהל הישראלי-חילוני צמא לזהות תרבותית, ישראלית, יהודית-ציונית, פועלים אנשי יזמ"ה ללא לאות בתחומי החינוך, החינוך הבלתי פורמאלי, הקהילה והחברה על מנת ליצור חברה נינוחה המרגישה שוות זכויות בתרבותה.
קהלי היעד של הארגון כוללים ישראלים חופשיים המבקשים בית וקהילה יהודית החורתת על דגלה חינוך יהודי פלורליסטי, פעילות לימוד ואורח חיים יהודי רחב-היקף ופעילות צדק חברתי עניפה. מדובר בכ- 1,000 משפחות במרחב העיר מודיעין-מכבים-רעות; כולל 550 תלמידים במערכת החינוך היומית של העמותה, כ- 200 לומדים מבוגרים ונערים/ות במעגלי הלימוד הבלתי-פורמאליים, כ- 200 משפחות מתפללות בבית הכנסת הרפורמי בעיר ועוד מאות מתנדבים בכל שבוע בפעילות הצדק החברתי.
לקהילת יזמ"ה בית כנסת ומרכז רוחני פעיל, מערכת חינוך הכוללת: גני ילדים, בית ספר יסודי ותנועת נוער תוססת, בית מדרש ישראלי, בית מדרש לדוברי אנגלית, תכניות לימוד וטקסים לבני/ות מצווה, פעילות קהילתית לרבות טיולי משפחות, ערבי שיח ולימוד, ארוחות ערב קהילתיות, חוויות שבת, מרכז פנאי עשיר אח"צ וערב, מפגשי שיח בינדתיים ופעילות למעורבות חברתית והתנדבותית ענפה .

הארגון מוכר מאד בקרב קהליה הרחבים של העיר מודיעין ובקרב פרנסיה. מנהיגי הארגון – עובדים ומתנדבים לאורך השנים נטלו ועדיין נוטלים חלק בפעילויות פלורליסטיות – דתיים וחילוניים – ערבי וימי שיח, חגים ומועדים, התכנסויות ציבוריות, תכניות גוונים (פדרציית סן פרנסיסקו), שותפות רצופה עם העיריה על כל מחלקותיה. הוקרה ופרסים על פעילות העמותה מגופים עירוניים , ארציים ובינלאומיים.