מרכז העשרה

company

מרכז העשרה של בית הספר מהווה בית חם על בסיס יומיומי לילדי בית הספר והוא מהווה המשך ישיר למסגרת הלימודים ביזמ"ה.

המרכז פועל מטעם קהילת יזמ"ה ולפי ערכיי הקהילה הייחודיים וברוח התנועה ליהדות מתקדמת. החל משנת הלימודים תשע"ח, מרכז העשרה פועל בהתאמה מלאה לרפורמת "ניצנים" ותחת פיקוח של הממונה על הצהרונים בעיריית מודיעין.

הבסיס המנחה את פעילותו של מרכז העשרה הוא מתן זמן איכות לילדים הנשארים בבית הספר, תוך כדי העשרת זמנם בתכנים חינוכיים, איכותיים ומהנים עם דגש על יחס חם ואוהב תוך כדי הצבת גבולות ברורים לכל ילד.

מרכז העשרה פועל בימי א'-ה' משעת סיום הלימודים ועד השעה 17:00. בנוסף,מרכז העשרה נותן מענה במהלך חופשות החגים בימי פעילות מיוחדים במתכונת "קייטנה".

צוות הדרכה מקצועי

צוות ההדרכה מונה מדריכים בעלי ניסיון רב ועם גישה חמה ואוהבת לילדים. המדריכים מגישים לילדים את ארוחת הצהריים,מסייעים להם בזמן הכנת שיעורי הבית ומלווים אותם בזמן השתתפותם בחוגים.

רכז "מרכז העשרה"

את צוות ההדרכה מלווה בליווי צמוד ויומיומי, רכז מרכז העשרה, אשר נותן חינוכי, פדגוגי ואדמיניסטרטיבי בכל הנוגע להתנהלות נמרכז העשרה בפעילות היומיומית והשוטפת.

מערך חוגים ושעות פנאי

בכל יום פועל מערך חוגים ושעות פנאי מגוון.
חוג "משחקים מחוץ לקופסה" (לילדי כיתות ג'-ד').
בחוג זה הילדים נהנים ממגוון גדול וייחודי של משחקי קופסה, רובם הגדול בייבוא אישי מחו"ל. החוג מפתח מיומנויות רבות הכוללות: חשיבה לוגית ואסטרטגית, שיפור התקשורת החברתית והבין-אישית, מוטוריקה עדינה ועוד.

חוג "משחקים מחוץ לקופסה" (לילדי כיתות ג'-ד')

בחוג זה הילדים נהנים ממגוון גדול וייחודי של משחקי קופסה, רובם הגדול בייבוא אישי מחו"ל. החוג מפתח מיומנויות רבות הכוללות: חשיבה לוגית ואסטרטגית, שיפור התקשורת החברתית והבין-אישית, מוטוריקה עדינה ועוד.

חוג ספורט (בהדרכת מורה מוסמכת לחינוך גופני)

בחוג זה הילדים נהנים ממגוון הפעלות ומשחקי ספורט מהנים ומקבלים עידוד והזדמנות למשחק חברתי ומהנה באמצעות פעילות גופנית מתונה.

חוג "יצירה ואומנות"

החוג מועבר ע"י נאווה לי טל, מורה ליצירה מצוות בית הספר.
בחוג הילדים מתנסים בעבודה עם מגוון נרחב של חומרי יצירה כמו עיסת נייר, צבעי מים ועוד רבים אחרים. החוג מהווה הזדמנות לפיתוח יצירתיות, מוטוריקה עדינה וגסה וגם ביטוי עצמי של הייחודיות של כל ילד.

"המשחקייה"

הילדים נהנים ממשחק חברתי בקבוצות בישיבה על מחצלות עם מגוון ענק של משחקים: לגו, פליימוביל, לבנים, בניית ארמונות, מסלולי מירוץ מכוניות, רכבות ועוד.

ספרייה עשירה ומגוונת

מדי יום נפתחת הספרייה של "מרכז העשרה". ספרייה זו הינה ייחודית ובשימוש בלעדי לילדי מרכז העשרה ומכילה מגוון של מאות ספרי ילדים וקומיקס מהחדשים ביותר שקיימים בשוק הספרים. הספרייה מתעדכנת אחת לחודש בספרים חדשים היוצאים לחנויות הספרים. הישיבה בספרייה היא על כריות ומחצלות לנוחות מרבית של הילדים וליצירת אווירה נעימה המאפשרת עידוד קריאה.

ארוחת צהריים חמה

בכל יום מוגשת לילדים ארוחת צהריים חמה ומגוונת, הכוללת מנה בשרית, פחמימה, מנת ירק מבושל וירקות טריים. ניתן לקבל מנה צמחונית במקום המנה הבשרית. מנת החלבונים עשויה מבשר שאיננו עובר תהליכי עיבוד.

ארוחת ארבע

בכל יום מוגשים לילדים החל מהשעה 15:45 מנות פרי הכוללות פירות טריים ושטופים.

פעילות אחה"צ בין השעות 16:00-17:00

החל מהשעה 15:50 הילדים מקבלים זמן חופשי עם הזדמנות לשחק במגוון של משחקי קלפים וקוביות או דפי צביעה מגוונים וייחודיים.