הקמפוס של יזמ"ה

yozma campus

חזון העמותה

יזמ"ה - יהדות זמננו מורשת העם, הינה עמותה רשומה (ע"ר) הפועלת ללא מטרות רווח, המקיימת פעילויות ברוח היהדות המתקדמת במטרה לגבש מרכז ישראלי השואף לתיקון עולם ולצדק חברתי, ליזום שירותים חברתיים, חינוכיים, רוחניים ותרבותיים על בסיס ערכים יהודיים.

יזמ"ה הם ראשי התיבות של יהדות זמננו מורשת העם.

הקהילה הוקמה במודיעין בשנת 1997 ופועלת בה ברוח התנועה ליהדות מתקדמת.

במסגרת קהילת יזמ"ה פועלים:

  • מרכז רוחני הכולל בית כנסת ברוח היהדות המתקדמת, בית מדרש, חוג בני/בנות מצווה, קורס גיור ולימודי היהדות.
  • תכניות למעורבות חברתית הכוללות אימוץ "בית עדן" – מעון לילדים מוגבלים שכלית, קבוצת תמיכה למשפחות חד הוריות, איסוף וחלוקת מזון למשפחות מעוטות יכולת בחגי תשרי ובפסח, הפעלת תכנית כתף למשפחה, סיוע אד הוק בזמני משבר- לתושבי הצפון בזמן המלחמה, לנפגעי אזורי אסון בשעת הצורך ועוד.
  • מערך חינוכי הכולל שישה גני ילדים ופעוטונים, בית ספר על אזורי , מרכז העשרה לילדים בבית ספר יסודי , תנועת נוער פעילה – נוער תלם סניף יזמ"ה.
  • מערך פעילות פנאי קהילתית הכוללת פעילות למשפחות חוגים לילדים ולמבוגרים, פעילות תרבות והעשרה, פעילות נוער ואירועי חוויה משפחתיים וגימלאיים .

בשרותי יזמ"ה משתמשות מאות משפחות, חלקן מקבלות שרותי חינוך וחלקן נהנות מהפעילויות ומהשירותים הנוספים שיזמ"ה מציעה. הקהל הקשור ליזמ"ה הינו קהל חילוני בחלקו הגדול, מקרב תושבי מודיעין והסביבה, אשר במקרים רבים זו לו ההזדמנות להיחשף לתוכן יהודי עשיר.

יזמ"ה מבקשת להציע אפשרות יהודית, מתקדמת ופלורליסטית, לעודד את הציבור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית ברוח 'יהדות זמננו מורשת העם', להפוך את היהדות למשמעותית ובעלת ערך בחיי הציבור הישראלי גם במאה העשרים ואחת ולראות ביהדות את היופי, הקדושה והרוחניות שגם האדם המודרני זקוק להם בחייו. כמו כן אנו מבקשים לחזק את הקשר של תושבי מודיעין והסביבה לקהילה החמה והפעילה, תוך כדי טיפוח ועידוד תחושת השייכות של הפרט לקהילה.

הפעילות המגוונת שיזמ"ה מציעה נבנית מתוך דגש על הקניית ערכים יהודים של שוויון, פלורליזם, צדק חברתי , אהבת האדם, סובלנות, קבלת השונה ועוד. רוב הפעילות שיזמ"ה מציעה פתוחה לקהל הרחב. הקהל הבא בשערי יזמ"ה מוזמן לבחור בפעילות המתאימה לו ולשלב בין התחומים השונים. הפעילויות מכוונות לגילאים החל משנתיים וכלה בגיל השלישי.

ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות, רוח, צדק חברתי ופעילות קהילתית. ראשי המתנדבים מרכיבים את ועדת ההיגוי של העמותה.

עמותת יזמ"ה הפכה להיות לאחד הגורמים החברתיים והרוחניים המרכזיים בעיר מודיעין ומשמשת כמרכז ליהדות מתקדמת במודיעין.  כל תמיכה תסייע בידינו להרחיב את הפעילות ולהפוך את השירות הניתן לזמין ונגיש יותר לקהל הרחב.

הנהלה וצוות

ניר ברקין

ניר ברקין

רב ומנכ"ל יזמ"ה
בתפקידים רבניים שונים מאז 2004. נשוי לענת ואבא לעמית, עמרי ואסף. אני מאמין בגישה שוויונית מלאה אל תרבות ישראל ומסורות העם ומזמין אתכם/ן להשתתף בחיי קהילת יזמ"ה על מימדיה הרוחניים, החינוכיים והחברתיים.
ציפי ויינברג

ציפי ויינברג

מנהלת הקהילה
אמא של עמית ועמרי שהתחנכו בגני יזמ"ה עוסקת שנים בטיפוח ופיתוח קהילתי תוך התכתבות עם הזהות והתרבות היהודית בחברה הישראלית. אני מאמינה בא.נשים ובכוח המעצים שיש בחברותא כדי לנהל חיי שיתוף וקשר תומך, אורח חיים ערכי המחובר למקורות ופתוח ליצירה ולהתחדשות.
אתי פרידמן

אתי פרידמן

מנהלת כספים
אתי פרידמן נשואה לעינב, אמא לשתי בנות וסבתא לנכדה. 35 שנה בתחום הכספים. תואר ראשון במדעי החברה והרוח. מאמינה בחברה פלורליסטית של "חיה ותן לחיות" לנסות תמיד לחייך כי החיים קצרים והכי חשוב תמיד "להסתכל על חצי הכוס המלאה"
פיליפ ניידל

פיליפ ניידל

רב יזמ"ה
הרב פיליפ הוסמך ב-1988 בהיברו יוניון קולג׳. מ-1996, ניהל את Milwaukee Jewish Day School, בית ספר יהודי בארה"ב, עד שעלה ארצה עם משפחתו ב-2007. שימש כמנהל ומחנך של התוכנית לתלמידים מחו״ל, בסמינר תיכון אמריקאי בישראל ע״ש אלכסנדר מוס. הרב פיליפ מתגורר בכפר סבא, ושמח מאוד על הצטרפותו לצוות הרבני ביזמ״ה.
דבי גרינברג - ויינברג

דבי גרינברג - ויינברג

רבה ורכזת קהילה
ילידת ארגנטינה, מנהלת ותיקה בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בארץ ובתפוצות. עבדה בקהילות בארגנטינה, צ'ילה, ישראל וברזיל מוסמכת לרבנות מהסמינריו בבואנוס איירס, ארגנטינה. אחראית על פעילויות הקהילה, צדק חברתי ותרבות ופנאי. נשואה לאנדרה ואמא של ניתאי ועמית.

דויד אזולאי

רב יזמ"ה
דויד נולד וגדל בקיבוץ שעלבים, שם הוא מתגורר כיום עם אפרת ושלוש בנותיו ראשית, כליל ואסיף. בעל תואר ראשון בחינוך דמוקרטי מסמינר הקיבוצים בתל אביב. את לימודיו לתואר השני ביהדות מסיים דויד במכון שכטר בירושלים. בקהילה משמש דויד כסטודנט-רב וכחלק מתפקידיו בקהילה משמש דויד כמנחה תפילות ומעמדים ומלמד טעמי מקרא לבני.ות מצוה. בעבר שימש דויד כמחנך כיתה ומורה לאורח חיים יהודי, בביה"ס היסודי יזמ"ה בעיר מודיעין. סיימתי את לימודי רבנות בבית המדרש הישראלי ה'היברו יוניון קולג'' בירושלים
קרין סיגל

קרין סיגל

מנהלת קשרים בינלאומיים
עוסקת כבר שנים רבות בתחום קשרי חוץ וגיוס כספים בקהילה. נשואה לתמיר ואמא ליונתן, בן ודניאל שעלו לתורה בקהילת יזמ"ה. מאמינה מאוד בקירוב יהדות התפוצות לישראל בכלל ולקהילת יזמ"ה בפרט, דבר התורם לייצובה ולביסוסה של יהדות העולם והקהילה.
ליטל ראובנס

ליטל ראובנס

מנהלת אדמיניסטרטיבית גנים
נשואה לירמיהו ואמא של עומר, שגיא ואופיר. עומר ושגיא התחנכו ביזמ"ה ועלו לתורה בקהילה. מאמינה בשמירת ערכי המסורת והטקסים היהודיים לחיזוק השייכות לעם ישראל לדורותיו באופן שיוויוני וליברלי, תוך כיבוד אורח החיים המודרני.
טלי מילוא

טלי מילוא

מנהלת גנים פדגוגית
טלי מילוא מנהלת פדגוגית גנים נשואה לאלון ואמא של שגיא , שיר ושני. בוגרת תעודת הוראה לגיל הרך מסמינר הקיבוצים. ובעלת תואר B.ed בגיל הרך מהמכללה לחינוך ע"ש דויד ילין. עובדת בגני יזמ"ה מזה 18 שנים. ומאמינה כי: "לאופן שבו אנו מתעצבים בילדות המוקדמת יש השפעה מכרעת על דמותנו כמבוגרים"(אריסטו)
אפרת מלמד

אפרת מלמד

עוזרת לענייני מנהל
נשואה לדויד אזולאי ואמא של ראשית, כליל ואסיף. בעלת תואר ראשון במדעי החברה ותקשורת עבדה בתפקידים חברתיים שונים ומגוונים. מתחברת לרוחה של היהדות מתוך בחירה חופשית, שיוויונית ופלורליסטית. מאמינה ש"התקדמות אינה אפשרית ללא שינוי"
עינת ידוב

עינת ידוב

רכזת טקסים וחברות
אמא של ליאור וגאיה, בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים עבדה במגוון רחב של תפקידי ניהול, משאבי אנוש ורווחה בכוחות הביטחון. אוהבת אנשים תוך אמונה שזו זכות לתת שירות
אריאלה בארי-קציר

אריאלה בארי-קציר

רכזת מרכז ההעשרה
אמא ל-3 , בוגרת וינגייט. עוסקת בחינוך הבלתי פורמלי ב 13 שנים האחרונות. מנהלת את מרכז העשרה ומאמינה שגבולות ברורים יחד עם חום, הכלה והבנה הם המתכון הבטוח לעבודה עם ילדים.
שחף חיימוביץ

שחף חיימוביץ

מנהל מרכז העשרה "שחפים"
שחף חיימוביץ תושב מודיעין. גדל והתחנך ברעות, בוגר מחזור ב' של תיכון מו"ר. עוסק בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי במערכת החינוך בעיר מודיעין מזה 23 שנה. מטפל ברפואה משלימה בהכשרתו (4 שנים לימודי הומאופתיה קלאסית). כיום הבעלים של מיזם חינוכי: "משחקים מחוץ לקופסה" – מיזם המשלב לימוד ומשחק במשחקי קופסה מודרניים בבתי ספר בעיר מודיעין ומחוצה לה. האני מאמין של שחף מתבסס על משפטו של אפלטון: "החינוך היעיל ביותר הוא לתת לילד לשחק בדברים נפלאים".

לי בן ישי

רכזת נוער
דני מוריאן-שביט

דני מוריאן-שביט

מנהל אחזקה ולוגיסטיקה
אבא של רעות, מעוז ואלון שלומד בבית הספר של יזמ"ה. עוסק בלוגיסטיקה ובתחזוקה שוטפת במבני הקהילה והחינוך של יזמ"ה. מאמין שמקצוענות, תעוזה ויוזמה הם הדרך להגיע הכי גבוה שאפשר על מנת לקדם את קהילת יזמ"ה הן מבפנים והן מבחוץ.
אנסמבל יזמ"ה

אנסמבל יזמ"ה

אנסמבל יזמ"ה: שני מילוא- פסנתרנית, גיא אלון מרום - מתופף, בר-אבן - חלילן, עמיחי שריון - גיטריסט

ועד מנהל

אנה אביטל

אנה אביטל

יו"ר
אמא לארבעה, תושבת מודיעין שנים רבות. כל ילדיי עלו לתורה ביזמ"ה. למעלה מ-10 שנים עוסקת בתחום פיתוח כלכלי בקרב אוכלוסיות בפרפריה הכללית, חברתית ופוליטית. מאמינה בצדק חברתי ושוויון. "אני מאמינה שזאת זכות גדולה להיות מעורבת בפעילויות ועתידה של קהילת יזמ"ה."
שירה לב-עמי

שירה לב-עמי

גזברית, יו"ר ועדת כספים
אני ואתה נשנה את העולם" אמא לשלושה ילדים שגדלו במסגרות יזמ"ה, מומחית בטכנולוגיית אימפקט-טק המשפרת את העולם לטובה, פעילה בתחום האקלים ומנהלת .חדשנות דיגיטלית ודאטה בג'וינט ישראל תארים מתקדמים במדעי המדינה – מדיניות ציבורית, משפטים ומנהל עסקים.
גיא שאולסקי

גיא שאולסקי

יו"ר ועדת גיוס כספים
נשוי לענת ואב לשלושה בנים, הפעילים במסגרות יזמ"ה. עוסק בתחום הפיתוח משאבים וקשרי חוץ בישראל.בוגר מחזור א' של תוכנית פיתוח למנהיגות רפורמית ע"ש פאולה אדלשטיין ז"ל. מאמין שפעילות קהילת יזמ"ה מהווה נדבך משמעותי במאמצי חיזוק הקשר של מדינת ישראל.
זיוה הלר- רובינשטיין

זיוה הלר- רובינשטיין

יו"ר ועדת רוח וערכים
גיא בויטנר

גיא בויטנר

יו"ר ועדת נוער וצעירים
הילה לוינשטיין

הילה לוינשטיין

יו"ר ועדת חינוך
נשואה ליואב ואמא לארבעה ילדים שבגרו וגדלים במסגרות יזמ"ה עובדת בחברת פייזר מזה 10 שנים כנציגה רפואית בתחום הגסטרו.חברת קהילה ופעילה בהנהגות גנים וביה"ס משנת 2006 . מאמינה בגיוס ושיתוף המשפחות לטובת פעילויות חברתיות וקהילתיות וחיזוק הקשרים הבין אישיים וחיזוקה של הקהילה.
גיל שקל

גיל שקל

יו"ר ועדת צדק חברתי
.בן 45 נשוי + 1. עובד בהייטק כ- 25 שנה. בוגר בתוכנית רמי"ם של הסוכנות היהודית.בוגר מחזור א' של תוכנית לפיתוח מנהיגות רפורמית ע"ש פאולה אדלשטיין וקורס דיקטורים חברתיים. משמש כדירקטור בעמותת "צעד קדימה" שעוסקת בשיקום וליווי של ילדים ובוגרים גם צרכים מיוחדים. מאמין במעורבות חברתית ובשילוב אנשים מכלל מגזרי החברה.
רודריגו ויינר

רודריגו ויינר

יו"ר ועדת קהילה
נולד בארגנטינה ועלה לארץ ב-2011.נשוי לקרלה ואב לשתי בנות. עובד בהסתדרות העולמית, ראש דסק מדינות דוברות ספרדית ופורטוגזית המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות. מאמין שהיהדות היא של כולנו ושאין דרך אחת להיות יהודי/ה.
גיא עולמי

גיא עולמי

חבר ועדת ביקורת
גיא עולמי, יליד 1964. אב ל 3 ילדים. יליד הארץ. תואר ראשון בהסטוריה כללית ומדע מדינה. תואר שני מנה״ע. ניסיון של שנים רבות בתפקידי ניהול בענף הביטוח. בשנים האחרונות מנכ״ל חילן פנסיה - גוף מתפעל הסדרי פנסיה של מעסיקים. חבר יזמ״ה בשנים האחרונות ופעיל כמתנדב בעמותת פעמונים.
רוני ספיר

רוני ספיר

חברת ועדת ביקורת
רוני ספיר אשת אסטרטגיה ומוצר בעולם האימפקט החברתי, אמא לגל ושחר. מאמינה ביכולת לשנות את העולם לטובה באמצעות טכנולוגיה ונתונים, ופועלת להרחיב את האימפקט לכלל האוכלוסיה, ובפרט לאוכלוסיות חלשות. בעבר יזמית בתחום הבריאות הדיגיטלית וכיום בכירה בג'וינט.
אורנה בר און

אורנה בר און

חברת ועדת ביקורת
אורנה בר-און , אמא יחידנית לעופרי אנחנו גרים במודיעין שנתיים וחברים בקהילה. עוסקת בניתוח מערכות שנים רבות. מאמינה מאוד בקהילה ובערך המוסף הענק שמביאה שייכות. מאמינה ואוהבת את ההתנדבות כמקרבת ומאפשרת לכל אחד להרגיש שייך גם לנותן וגם למקבל . מתחברת מאוד לקהילת יזמ"ה שמביאה את רוח היהדות ממקום של פלורליזם ושיוויון,
יורם תקוע

יורם תקוע

חבר הנהלה
בוגר תנועת הנוער של התנועה ליהדות מתקדמת ומבין מקימי קיבוץ לוטן בערבה. חבר קהילת יזמ"ה משנת 2010. נשוי לשיר ואב לשלושה ילדים שכולם פעילים בתנועת הנוער. אני מאמין, שחינוך הילדים באורך חיים רפורמי, בבית, בבית הספר ובתנועת הנוער, הוא חלק מהשליחות שלנו ומאפשר הפצת ערכי שוויון, שיתוף ותיקון עולם, גם לקהלים רחבים יותר.