הקמפוס של יזמ"ה

yozma campus

חזון העמותה

יזמ"ה - יהדות זמננו מורשת העם, הינה עמותה רשומה (ע"ר) הפועלת ללא מטרות רווח, המקיימת פעילויות ברוח היהדות המתקדמת במטרה לגבש מרכז ישראלי השואף לתיקון עולם ולצדק חברתי, ליזום שירותים חברתיים, חינוכיים, רוחניים ותרבותיים על בסיס ערכים יהודיים.

יזמ"ה הם ראשי התיבות של יהדות זמננו מורשת העם.

הקהילה הוקמה במודיעין בשנת 1997 ופועלת בה ברוח התנועה ליהדות מתקדמת.

במסגרת קהילת יזמ"ה פועלים:

  • מרכז רוחני הכולל בית כנסת ברוח היהדות המתקדמת, בית מדרש, חוג בני/בנות מצווה, קורס גיור ולימודי היהדות.
  • תכניות למעורבות חברתית הכוללות אימוץ "בית עדן" – מעון לילדים מוגבלים שכלית, קבוצת תמיכה למשפחות חד הוריות, איסוף וחלוקת מזון למשפחות מעוטות יכולת בחגי תשרי ובפסח, הפעלת תכנית כתף למשפחה, סיוע אד הוק בזמני משבר- לתושבי הצפון בזמן המלחמה, לנפגעי אזורי אסון בשעת הצורך ועוד.
  • מערך חינוכי הכולל שישה גני ילדים ופעוטונים, בית ספר על אזורי , מרכז העשרה לילדים בבית ספר יסודי , תנועת נוער פעילה – נוער תלם סניף יזמ"ה.
  • מערך פעילות פנאי קהילתית הכוללת פעילות למשפחות חוגים לילדים ולמבוגרים, פעילות תרבות והעשרה, פעילות נוער ואירועי חוויה משפחתיים וגימלאיים .

בשרותי יזמ"ה משתמשות מאות משפחות, חלקן מקבלות שרותי חינוך וחלקן נהנות מהפעילויות ומהשירותים הנוספים שיזמ"ה מציעה. הקהל הקשור ליזמ"ה הינו קהל חילוני בחלקו הגדול, מקרב תושבי מודיעין והסביבה, אשר במקרים רבים זו לו ההזדמנות להיחשף לתוכן יהודי עשיר.

יזמ"ה מבקשת להציע אפשרות יהודית, מתקדמת ופלורליסטית, לעודד את הציבור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית ברוח 'יהדות זמננו מורשת העם', להפוך את היהדות למשמעותית ובעלת ערך בחיי הציבור הישראלי גם במאה העשרים ואחת ולראות ביהדות את היופי, הקדושה והרוחניות שגם האדם המודרני זקוק להם בחייו. כמו כן אנו מבקשים לחזק את הקשר של תושבי מודיעין והסביבה לקהילה החמה והפעילה, תוך כדי טיפוח ועידוד תחושת השייכות של הפרט לקהילה.

הפעילות המגוונת שיזמ"ה מציעה נבנית מתוך דגש על הקניית ערכים יהודים של שוויון, פלורליזם, צדק חברתי , אהבת האדם, סובלנות, קבלת השונה ועוד. רוב הפעילות שיזמ"ה מציעה פתוחה לקהל הרחב. הקהל הבא בשערי יזמ"ה מוזמן לבחור בפעילות המתאימה לו ולשלב בין התחומים השונים. הפעילויות מכוונות לגילאים החל משנתיים וכלה בגיל השלישי.

ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות, רוח, צדק חברתי ופעילות קהילתית. ראשי המתנדבים מרכיבים את ועדת ההיגוי של העמותה.

עמותת יזמ"ה הפכה להיות לאחד הגורמים החברתיים והרוחניים המרכזיים בעיר מודיעין ומשמשת כמרכז ליהדות מתקדמת במודיעין.  כל תמיכה תסייע בידינו להרחיב את הפעילות ולהפוך את השירות הניתן לזמין ונגיש יותר לקהל הרחב.

ועד מנהל

אנה אביטל

אנה אביטל

יו"ר
אמא לארבעה, תושבת מודיעין שנים רבות. כל ילדיי עלו לתורה ביזמ"ה. למעלה מ-10 שנים עוסקת בתחום פיתוח כלכלי בקרב אוכלוסיות בפרפריה הכללית, חברתית ופוליטית. מאמינה בצדק חברתי ושוויון. "אני מאמינה שזאת זכות גדולה להיות מעורבת בפעילויות ועתידה של קהילת יזמ"ה."
שירה לב-עמי

שירה לב-עמי

גזברית, יו"ר ועדת כספים
אני ואתה נשנה את העולם" אמא לשלושה ילדים שגדלו במסגרות יזמ"ה, מומחית בטכנולוגיית אימפקט-טק המשפרת את העולם לטובה, פעילה בתחום האקלים ומנהלת .חדשנות דיגיטלית ודאטה בג'וינט ישראל תארים מתקדמים במדעי המדינה – מדיניות ציבורית, משפטים ומנהל עסקים.
זיוה הלר- רובינשטיין

זיוה הלר- רובינשטיין

יו"ר ועדת רוח וערכים
גיא בויטנר

גיא בויטנר

יו"ר ועדת נוער וצעירים
דפנה וייספלד

דפנה וייספלד

יו"ר ועדת קהילה
נשואה+3, מטפלת זוגית ומשפחתית .מאמינה בצורך הרגשי של כל אחד לחוש שייכות, ובחובה החברתית לתת לכל אדם מקום בו הוא יחוש לגיטימציה, חום, רווחה ואחווה. מאמינה בהומניזם ופלורליזם כמנוע לשותפות וצמיחה.
הילה לוינשטיין

הילה לוינשטיין

יו"ר ועדת חינוך
נשואה ליואב ואמא לארבעה ילדים שבגרו וגדלים במסגרות יזמ"ה עובדת בחברת פייזר מזה 10 שנים כנציגה רפואית בתחום הגסטרו.חברת קהילה ופעילה בהנהגות גנים וביה"ס משנת 2006 . מאמינה בגיוס ושיתוף המשפחות לטובת פעילויות חברתיות וקהילתיות וחיזוק הקשרים הבין אישיים וחיזוקה של הקהילה.
גיל שקל

גיל שקל

יו"ר ועדת צדק חברתי
.בן 45 נשוי + 1. עובד בהייטק כ- 25 שנה. בוגר בתוכנית רמי"ם של הסוכנות היהודית.בוגר מחזור א' של תוכנית לפיתוח מנהיגות רפורמית ע"ש פאולה אדלשטיין וקורס דיקטורים חברתיים. משמש כדירקטור בעמותת "צעד קדימה" שעוסקת בשיקום וליווי של ילדים ובוגרים גם צרכים מיוחדים. מאמין במעורבות חברתית ובשילוב אנשים מכלל מגזרי החברה.
גיא עולמי

גיא עולמי

חבר ועדת ביקורת
גיא עולמי, יליד 1964. אב ל 3 ילדים. יליד הארץ. תואר ראשון בהסטוריה כללית ומדע מדינה. תואר שני מנה״ע. ניסיון של שנים רבות בתפקידי ניהול בענף הביטוח. בשנים האחרונות מנכ״ל חילן פנסיה - גוף מתפעל הסדרי פנסיה של מעסיקים. חבר יזמ״ה בשנים האחרונות ופעיל כמתנדב בעמותת פעמונים.
אלכס פינקלשטיין

אלכס פינללשטיין

חבר ועדת ביקורת
רוני ספיר

רוני ספיר

חברת ועדת ביקורת
רוני ספיר אשת אסטרטגיה ומוצר בעולם האימפקט החברתי, אמא לגל ושחר. מאמינה ביכולת לשנות את העולם לטובה באמצעות טכנולוגיה ונתונים, ופועלת להרחיב את האימפקט לכלל האוכלוסיה, ובפרט לאוכלוסיות חלשות. בעבר יזמית בתחום הבריאות הדיגיטלית וכיום בכירה בג'וינט.
אורנה בר און

אורנה בר און

חברת ועדת ביקורת
אורנה בר-און , אמא יחידנית לעופרי אנחנו גרים במודיעין שנתיים וחברים בקהילה. עוסקת בניתוח מערכות שנים רבות. מאמינה מאוד בקהילה ובערך המוסף הענק שמביאה שייכות. מאמינה ואוהבת את ההתנדבות כמקרבת ומאפשרת לכל אחד להרגיש שייך גם לנותן וגם למקבל . מתחברת מאוד לקהילת יזמ"ה שמביאה את רוח היהדות ממקום של פלורליזם ושיוויון,
סימון סופיאן

סימון סופיאן

יו"ר ועדת גיוס כספים
יורם תקוע

יורם תקוע

חבר הנהלה
בוגר תנועת הנוער של התנועה ליהדות מתקדמת ומבין מקימי קיבוץ לוטן בערבה. חבר קהילת יזמ"ה משנת 2010. נשוי לשיר ואב לשלושה ילדים שכולם פעילים בתנועת הנוער. אני מאמין, שחינוך הילדים באורך חיים רפורמי, בבית, בבית הספר ובתנועת הנוער, הוא חלק מהשליחות שלנו ומאפשר הפצת ערכי שוויון, שיתוף ותיקון עולם, גם לקהלים רחבים יותר.