אודות קהילת יזמ"ה

יזמ"ה - קהילה של התנועה ליהדות מתקדמת במודיעין

אודות קהילת יזמ"ה

יזמ"ה - קהילה של התנועה ליהדות מתקדמת במודיעין

הקמפוס של יזמ"ה

yozma campus

חזון העמותה

יזמ"ה - יהדות זמננו מורשת העם, הינה עמותה רשומה (ע"ר) הפועלת ללא מטרות רווח, המקיימת פעילויות ברוח היהדות המתקדמת במטרה לגבש מרכז ישראלי השואף לתיקון עולם ולצדק חברתי, ליזום שירותים חברתיים, חינוכיים, רוחניים ותרבותיים על בסיס ערכים יהודיים.

יזמ"ה הם ראשי התיבות של יהדות זמננו מורשת העם.

הקהילה הוקמה במודיעין בשנת 1997 ופועלת בה ברוח התנועה ליהדות מתקדמת.

במסגרת קהילת יזמ"ה פועלים:

  • מרכז רוחני הכולל בית כנסת ברוח היהדות המתקדמת, בית מדרש, חוג בני/בנות מצווה, קורס גיור ולימודי היהדות.
  • תכניות למעורבות חברתית הכוללות אימוץ "בית עדן" – מעון לילדים מוגבלים שכלית, קבוצת תמיכה למשפחות חד הוריות, איסוף וחלוקת מזון למשפחות מעוטות יכולת בחגי תשרי ובפסח, הפעלת תכנית כתף למשפחה, סיוע אד הוק בזמני משבר- לתושבי הצפון בזמן המלחמה, לנפגעי אזורי אסון בשעת הצורך ועוד.
  • מערך חינוכי הכולל שש של גני ילדים ופעוטונים, בית ספר על אזורי , מרכז העשרה לילדים בבית ספר יסודי , תנועת נוער פעילה – נוער תל"ם סניף יזמ"ה.
  • מערך פעילות פנאי קהילתית הכוללת פעילות למשפחות חוגים לילדים ולמבוגרים, פעילות תרבות והעשרה, פעילות נוער ואירועי חוויה משפחתיים וגימלאיים .

בשרותי יזמ"ה משתמשות מאות משפחות, חלקן מקבלות שרותי חינוך וחלקן נהנות מהפעילויות ומהשירותיםבשרותי יזמ"ה משתמשות מאות משפחות, חלקן מקבלות שרותי חינוך וחלקן נהנות מהפעילויות ומהשירותים הנוספים שיזמ"ה מציעה. הקהל הקשור ליזמ"ה הינו קהל חילוני בחלקו הגדול, מקרב תושבי מודיעין והסביבה, אשר במקרים רבים זו לו ההזדמנות להיחשף לתוכן יהודי עשיר.

יזמ"ה מבקשת להציע אפשרות יהודית מתקדמת ופלורליסטית. לעודד את הציבור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית ברוח 'יהדות זמננו מורשת העם'. להפוך את היהדות למשמעותית ובעלת ערך בחיי הציבור הישראלי גם במאה העשרים ואחת, לראות ביהדות את היופי, הקדושה והרוחניות שגם האדם המודרני זקוק להם בחייו. כמו כן אנו מבקשים לחזק את הקשר של תושבי מודיעין והסביבה לקהילה החמה והפעילה, תוך כדי טיפוח ועידוד תחושת השייכות של הפרט לקהילה.

הפעילות המגוונת שיזמ"ה מציעה נבנית מתוך דגש על הקניית ערכים יהודים של שוויון, פלורליזם, צדק חברתי , אהבת האדם, סובלנות, קבלת השונה ועוד. רוב הפעילות שיזמ"ה מציעה פתוחה לקהל הרחב. הקהל הבא בשערי יזמ"ה מוזמן לבחור בפעילות המתאימה לו ולשלב בין התחומים השונים. הפעילויות מכוונות לגילאים החל משנתיים וכלה בגיל השלישי.

ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות,ליזמ"ה גרעין מסור של מתנדבים, אשר גדל והולך מיום הקמתה, גרעין זה עוזר לקדם נושאי חינוך, תרבות, רוח, צדק חברתי ופעילות קהילתית. ראשי המתנדבים מרכיבים את ועדת ההיגוי של העמותה.

עמותת יזמ"ה משמשת כמרכז ליהדות מתקדמת במודיעין. כל תמיכה אפשרית תסייע בידינו להרחיב את הפעילות ולהפוך את השירות הניתן לזמין ונגיש יותר, להתגייס לפרויקטים חברתיים נוספים ולהעביר מסר ערכי – יהודי לקהל רב יותר.

עמותת יזמ"ה הפכה להיות לאחד הגורמים החברתיים והרוחניים המרכזיים בעיר מודיעין.

הנהגה רוחנית

ניר ברקין

ניר ברקין

רב ומנכ"ל יזמ"ה
ניר ברקין הינו דור חמישי למשפחה ירושלמית שורשית, הוא גדל בירושלים ובקיבוץ בגליל העליון. ניר הינו בוגר בית הספר התיכון ע"ש בויאר, בוגר תואר ראשון במזרחנות מאוניברסיטת תל אביב ומוסמך האוניברסיטה העברית במכון ליהדות זמננו. ניר הוסמך לרבנות בהיברו יוניון קולג'-מכון למדעי היהדות בירושלים, בשנת 2007 ומכהן מאז כרב ומורה, יזם חברתי וסמנכ"ל המחלקה לקשרי תפוצות של התנועה הרפורמית הישראלית. ניר הועסק בעבר על-ידי מספר חברות עסקיות ובחברות היי-טק בינלאומיות בתפקידי משאבי אנוש ושיווק, פיתוח אסטרטגיות שיווקיות ותקשורת שיווקית. ניר שרת בחיל המודיעין הן בסדיר והן במילואים. רומן הביכורים של ניר: "אסתר", בעריכת לאה שניר, יצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד (אפריל 2017). ניר נשוי לענת ואב לעמית, עמרי ואסף וסבא לעילי
כנרת שריון

כנרת שריון

רב אמריטה
רב מייסדת הקהילה. הוסמכה ב- 1981. הרבה הראשונה לתפקד כרב קהילה בישראל. רב קהילת יזמ"ה מייסודה ב-1997, פרישה ביולי 2017. לפני כן – רב קהילת רמת אביב במשך 7 שנים; מנהלת מערכת חינוך יהודית לסטודנטים מחו"ל במשך 5 שנים. הייתה יו"ר מר"ם (מועצת הרבנים המתקדמים) לשתי קדנציות. אלמנתו של ברוך ז"ל; אם לאיילת, ארז, ענבר ועמיחי וסבתא לנכדות/ים.
פיליפ ניידל

פיליפ ניידל

רב יזמ"ה
הרב פיליפ הוסמך ב-1988 בהיברו יוניון קולג׳. מ-1996, ניהל את Milwaukee Jewish Day School, בית ספר יהודי בארה"ב, עד שעלה ארצה עם משפחתו ב-2007. שימש כמנהל ומחנך של התוכנית לתלמידים מחו״ל, בסמינר תיכון אמריקאי בישראל ע״ש אלכסנדר מוס. הרב פיליפ מתגורר בכפר סבא, ושמח מאוד על הצטרפותו לצוות הרבני ביזמ״ה.
סמדר ביליק

סמדר ביליק

רבה סטודנטית ביזמ"ה
סמדר חברה בקהילות התנועה הרפורמית מאז בת המצווה שלה, ועוסקת שנים רבות בחינוך יהודי וקהילתי. כיום לומדת סמדר במסלול לרבנות בהיברו יוניון קולג'. נשואה לאיליה ואמא ליונתן ורוני. מאמינה בכוחם של חיי קהילה לספק משמעות עבור יהודים וישראלים בני זמננו, וביכולתה של המסורת היהודית להוות מקור לחוכמה, השראה ונחמה.
דויד אזולאי

דויד אזולאי

רב סטודנט ביזמ"ה
דויד נולד וגדל בקיבוץ שעלבים, שם הוא מתגורר כיום עם אפרת ושלוש בנותיו ראשית, כליל ואסיף. בעל תואר ראשון בחינוך דמוקרטי מסמינר הקיבוצים בתל אביב. את לימודיו לתואר השני ביהדות מסיים דויד במכון שכטר בירושלים. בקהילה משמש דויד כסטודנט-רב וכחלק מתפקידיו בקהילה משמש דויד כמנחה תפילות ומעמדים ומלמד טעמי מקרא לבני.ות מצוה. בעבר שימש דויד כמחנך כיתה ומורה לאורח חיים יהודי, בביה"ס היסודי יזמ"ה בעיר מודיעין. כיום לומד רבנות בבית המדרש הישראלי ה'היברו יוניון קולג'' בירושלים.

הנהלה וצוות

ניר ברקין

ניר ברקין

רב ומנכ"ל יזמ"ה
בתפקידים רבניים שונים מאז 2004. נשוי לענת ואבא לעמית, עמרי ואסף. אני מאמין בגישה שוויונית מלאה אל תרבות ישראל ומסורות העם ומזמין אתכם/ן להשתתף בחיי קהילת יזמ"ה על מימדיה הרוחניים, החינוכיים והחברתיים.
ציפי ויינברג

ציפי ויינברג

מנהלת הקהילה
אמא של עמית ועמרי שהתחנכו בגני יזמ"ה עוסקת שנים בטיפוח ופיתוח קהילתי תוך התכתבות עם הזהות והתרבות היהודית בחברה הישראלית. אני מאמינה בא.נשים ובכוח המעצים שיש בחברותא כדי לנהל חיי שיתוף וקשר תומך, אורח חיים ערכי המחובר למקורות ופתוח ליצירה ולהתחדשות.
נעמי בן-ארי

נעמי בן-ארי

סמנכ"לית כספים
עוסקת בניהול כספי העמותה מאז הקמתה (1997). אמא לשירה, עתליה ורומיה, אדם של ספרים ומספרים. מאמינה שהשילוב בין החוזק הכלכלי של הקהילה לבין החוזק הרוחני שלה מאפשר לחבריה מרחב לצמיחה והתפתחות
פיליפ ניידל

פיליפ ניידל

רב יזמ"ה
הרב פיליפ הוסמך ב-1988 בהיברו יוניון קולג׳. מ-1996, ניהל את Milwaukee Jewish Day School, בית ספר יהודי בארה"ב, עד שעלה ארצה עם משפחתו ב-2007. שימש כמנהל ומחנך של התוכנית לתלמידים מחו״ל, בסמינר תיכון אמריקאי בישראל ע״ש אלכסנדר מוס. הרב פיליפ מתגורר בכפר סבא, ושמח מאוד על הצטרפותו לצוות הרבני ביזמ״ה.
דבי גרינברג - ויינברג

דבי גרינברג - ויינברג

רבה ורכזת קהילה
ילידת ארגנטינה, מנהלת ותיקה בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, בארץ ובתפוצות. עבדה בקהילות בארגנטינה, צ'ילה, ישראל וברזיל מוסמכת לרבנות מהסמינריו בבואנוס איירס, ארגנטינה. אחראית על פעילויות הקהילה, צדק חברתי ותרבות ופנאי. נשואה לאנדרה ואמא של ניתאי ועמית.
קרין סיגל

קרין סיגל

מנהלת קשרים בינלאומיים
עוסקת כבר שנים רבות בתחום קשרי חוץ וגיוס כספים בקהילה. נשואה לתמיר ואמא ליונתן, בן ודניאל שעלו לתורה בקהילת יזמ"ה. מאמינה מאוד בקירוב יהדות התפוצות לישראל בכלל ולקהילת יזמ"ה בפרט, דבר התורם לייצובה ולביסוסה של יהדות העולם והקהילה.
ליטל ראובנס

ליטל ראובנס

רכזת הנהלת חשבונות חינוך וקהילה
נשואה לירמיהו ואמא של עומר, שגיא ואופיר. עומר ושגיא התחנכו ביזמ"ה ועלו לתורה בקהילה. מאמינה בשמירת ערכי המסורת והטקסים היהודיים לחיזוק השייכות לעם ישראל לדורותיו באופן שיוויוני וליברלי, תוך כיבוד אורח החיים המודרני.
טלי מילוא

טלי מילוא

מנהלת גנים פדגוגית
טלי מילוא מנהלת פדגוגית גנים נשואה לאלון ואמא של שגיא , שיר ושני. בוגרת תעודת הוראה לגיל הרך מסמינר הקיבוצים. ובעלת תואר B.ed בגיל הרך מהמכללה לחינוך ע"ש דויד ילין. עובדת בגני יזמ"ה מזה 18 שנים. ומאמינה כי: "לאופן שבו אנו מתעצבים בילדות המוקדמת יש השפעה מכרעת על דמותנו כמבוגרים"(אריסטו)
אפרת מלמד

אפרת מלמד

רכזת טקסים וחברות בקהילה
נשואה לדויד אזולאי ואמא של ראשית, כליל ואסיף. בעלת תואר ראשון במדעי החברה ותקשורת עבדה בתפקידים חברתיים שונים ומגוונים. מתחברת לרוחה של היהדות מתוך בחירה חופשית, שיוויונית ופלורליסטית. מאמינה ש"התקדמות אינה אפשרית ללא שינוי"
בר שגב

בר שגב

רכזת נוער תלם יזמ"ה
.בר הינה בוגרת נוער תלם סניף כל הנשמה סטודנטית לחינוך וסוציולוגיה באוניברסיטת אריאל. בר מובילה את סניף נוער תלם יזמ"ה בנחישות, אחריות ורגישות, ומכירה כל חניך וחניכה באופן אישי. בר מאמינה כי הכל מתחיל ונגמר בחינוך ובאמצעותו ניתן לתקן את העולם.
סמדר ביליק

סמדר ביליק

רבה סטודנטית בקהילה
סמדר חברה בקהילות התנועה הרפורמית מאז בת המצווה שלה, ועוסקת שנים רבות בחינוך יהודי וקהילתי. כיום לומדת סמדר במסלול לרבנות בהיברו יוניון קולג'. נשואה לאיליה ואמא ליונתן ורוני. מאמינה בכוחם של חיי קהילה לספק משמעות עבור יהודים וישראלים בני זמננו, וביכולתה של המסורת היהודית להוות מקור לחוכמה, השראה ונחמה.
אריאלה בארי-קציר

אריאלה בארי-קציר

רכזת מרכז ההעשרה
אמא ל-3 , בוגרת וינגייט. עוסקת בחינוך הבלתי פורמלי ב 13 שנים האחרונות. מנהלת את מרכז העשרה ומאמינה שגבולות ברורים יחד עם חום, הכלה והבנה הם המתכון הבטוח לעבודה עם ילדים.
דני מוריאן-שביט

דני מוריאן-שביט

מנהל אחזקה ולוגיסטיקה
אבא של רעות, מעוז ואלון שלומד בבית הספר של יזמ"ה. עוסק בלוגיסטיקה ובתחזוקה שוטפת במבני הקהילה והחינוך של יזמ"ה. מאמין שמקצוענות, תעוזה ויוזמה הם הדרך להגיע הכי גבוה שאפשר על מנת לקדם את קהילת יזמ"ה הן מבפנים והן מבחוץ.
אנסמבל יזמ"ה

אנסמבל יזמ"ה

אנסמבל יזמ"ה: ליאור סולץ - פסנתרן, גיא בר-אבן - חלילן, עמיחי שריון - גיטריסט .גל שטרן- גיטריסט ומתופף

ועד מנהל

יורם תקוע

יורם תקוע

יו"ר
בוגר תנועת הנוער של התנועה ליהדות מתקדמת ומבין מקימי קיבוץ לוטן בערבה. חבר קהילת יזמ"ה משנת 2010. נשוי לשיר ואב לשלושה ילדים שכולם פעילים בתנועת הנוער. אני מאמין, שחינוך הילדים באורך חיים רפורמי, בבית, בבית הספר ובתנועת הנוער, הוא חלק מהשליחות שלנו ומאפשר הפצת ערכי שוויון, שיתוף ותיקון עולם, גם לקהלים רחבים יותר.
שירה לב-עמי

שירה לב-עמי

גזברית, יו"ר ועדת כספים
אני ואתה נשנה את העולם" אמא לשלושה ילדים שגדלו במסגרות יזמ"ה, מומחית בטכנולוגיית אימפקט-טק המשפרת את העולם לטובה, פעילה בתחום האקלים ומנהלת חדשנות דיגיטלית ודאטה בג'וינט ישראל תארים מתקדמים במדעי המדינה – מדיניות ציבורית, משפטים ומנהל עסקים.
מריל פיינברג

מריל פיינברג

יו"ר ועדת גיוס כספים
נשואה לאורי ואמא ל-3 בנות: מיטב ושירה שבגרו במסגרות החינוך של יזמ"ה ועדי שלומדת בבית הספר של יזמ"ה. משפחתי פעילה בעמותה כמעט מאז הקמתה בתפקידים שונים בתחומים של קשרי חוץ, גיוס כספים וצדק חברתי. עוסקת בכתיבה עסקית בחברת אמדוקס.
אנה אביטל

אנה אביטל

יו"ר ועדת רוח וערכים
אמא לארבעה, נשואה לאריק ותושבת מודיעין שנים רבות. כל ילדיי עלו לתורה ביזמ"ה. למעלה מ-10 שנים עוסקת בתחום פיתוח כלכלי בקרב אוכלוסיות בפרפריה הכללית, חברתית ופוליטית. מאמינה בצדק חברתי ושוויון. "אני מאמינה שזאת זכות גדולה להיות מעורבת בפעילויות ועתידה של קהילת יזמ"ה."
מרב ישראל

מרב ישראל

יו"ר ועדת חינוך
משפחתי חברה פעילה בקהילה החל משנת 2008 בכל ענפי העשייה . אמא לאורי נעם ואיתי בוגרי מערכת החינוך ביזמ"ה ועלמה. אני מאמינה בפלורליזם ובכוחו הגדול של החינוך לשנות הלך חשיבה ומציאות. מאמינה ביסודיות ומצוינות לצד הקשבה ויצירת דיאלוג פתוח אמיתי ומאפשר מתוך אמונה והתמדה בתהליך.
דפנה וייספלד

דפנה וייספלד

יו"ר ועדת פל"ח
נשואה ואמא לשלושה. שניים מהם בוגרי בית ספר יזמ"ה והשלישי לומד בו. בתי הבכורה עלתה לתורה ביזמ"ה ובני השתתף בחוג בני מצווה. חברת קהילה מזה 14 שנים. עובדת סוציאלית קלינית במקצועי. מטפלת זוגית ומשפחתית מטפלת בטראומה. מאמינה בעשייה חברתית למען הזולת ובצורך הבסיסי שלנו כבני אדם לשייכות אינטראקציה ועשייה משמעותית.
אלי דליצקי

אלי דליצקי

חבר ועדת ביקורת
נשוי לברכי, אב לאורי, גלי ודורון. חבר קהילת יזמ"ה משנת 2009. דור שמיני בארץ, סא"ל במיל' בשירות מילואים פעיל. מחזיק בתואר בוגר בכלכלה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה וכן בעל תואר בוגר בחשבונאות. מוסמך במשפטים. עוסק בפיתוח תשתיות בתחומי האנרגיה.
רוני ספיר

רוני ספיר

יו"ר ועדת קהילה
רוני ספיר אשת אסטרטגיה ומוצר בעולם האימפקט החברתי, אמא לגל ושחר. מאמינה ביכולת לשנות את העולם לטובה באמצעות טכנולוגיה ונתונים, ופועלת להרחיב את האימפקט לכלל האוכלוסיה, ובפרט לאוכלוסיות חלשות. בעבר יזמית בתחום הבריאות הדיגיטלית וכיום בכירה בג'וינט.
גבי אדמון ריק

גבי אדמון ריק

יו"ר ועדת נוער וצעירים
גבי אדמון-ריק נשואה ללורנס ואמא לנועם ועינב, שניהם התחנכו והדריכו בנוער תלם. בעלת תואר ראשון ושני בתחום ההיסטוריה של המדעים, מתמחה ועוסקת בקידום זכויות אנשים עם מוגבלות. מאמינה כי למען העתיד של כולנו יש להשקיע בנוער ובצעירים, ולאפשר להם לפתח את מנהיגותם, עצמאותם וזהותם היהודית.
גיא עולמי

גיא עולמי

חבר ועדת ביקורת
גיא עולמי, יליד 1964. אב ל 3 ילדים. יליד הארץ. תואר ראשון בהסטוריה כללית ומדע מדינה. תואר שני מנה״ע. ניסיון של שנים רבות בתפקידי ניהול בענף הביטוח. בשנים האחרונות מנכ״ל חילן פנסיה - גוף מתפעל הסדרי פנסיה של מעסיקים. חבר יזמ״ה בשנים האחרונות ופעיל כמתנדב בעמותת פעמונים.