מרכז העשרה של בית הספר מהווה בית חם על בסיס יומיומי לילדי בית הספר והוא המשך ישיר למסגרת הלימודים ביזמ"ה.

המרכז פועל מטעם קהילת יזמ"ה ולפי ערכיי הקהילה הייחודיים וברוח התנועה ליהדות מתקדמת. החל משנת הלימודים תשע"ח, מרכז העשרה פועל בהתאמה מלאה לרפורמת "ניצנים" ותחת פיקוח של הממונה על הצהרונים בעיריית מודיעין.

הבסיס המנחה את פעילותו של מרכז העשרה הוא מתן זמן איכות לילדים הנשארים בבית הספר, תוך כדי העשרת זמנם בתכנים חינוכיים, איכותיים ומהנים עם דגש על יחס חם ואוהב תוך כדי הצבת גבולות ברורים לכל ילד.

מרכז העשרה פועל בימי א'-ה' משעת סיום הלימודים ועד השעה 17:00. בנוסף, מרכז העשרה נותן מענה במהלך חופשות החגים בימי פעילות מיוחדים במתכונת "קייטנה".

צוות הדרכה מקצועי
צוות ההדרכה מורכב ממדריכים בעלי ניסיון רב, בעלי גישה חמה ואוהבת לילדים. המדריכים מגישים לילדים את ארוחת הצהריים, מסייעים להם בזמן הכנת שיעורי הבית ומלווים אותם בזמן השתתפותם בחוגים.

מנהלת מרכז העשרה
את צוות ההדרכה מלווה בליווי צמוד ויומיומי, מנהלת מרכז ההעשרה, אריאלה בארי , בעלת תואר ראשון בחינוך וניסיון של 14 שנים בניהול צהרונים במערכות שונות. מנהלת המרכז מנחה את המתווה החינוכי, פדגוגי ואדמיניסטרטיבי בכל הנוגע להתנהלותו של מרכז העשרה בפעילות היומיומית והשוטפת.

מערך חוגים ושעות פנאי
בכל יום פועל מערך חוגים ושעות פנאי עשיר ומגוון.
חוגי ספורט, משחקי קופסה, חוגי העשרה חיצוניים בתשלום נפרד, משחקי ספורט ונופש, ג'אגלינג, עיצוב בפלסטלינה ועוד.

המשחקייה
הילדים נהנים ממשחק חברתי בקבוצות בישיבה על מחצלות עם מגוון ענק של משחקים: לגו, פליימוביל, לבנים, בניית ארמונות, מסלולי מירוץ מכוניות, רכבות ועוד.

ספריית מרכז העשרה
ספרייה ייחודית ובשימוש בלעדי לילדי מרכז העשרה המכילה מגוון של מאות ספרי ילדים וקומיקס מהחדשים ביותר שקיימים בשוק הספרים. הספרייה מתעדכנת באופן תדיר במהלך השנה עם ספרים חדשים היוצאים לחנויות הספרים. הישיבה בספרייה היא על כריות ומחצלות לנוחות מרבית של הילדים וליצירת אווירה נעימה המאפשרת עידוד קריאה.

ארוחת צהריים חמה
בכל יום מוגשת לילדים ארוחת צהריים חמה ומגוונת, הכוללת מנה בשרית, פחמימה, מנת ירק מבושל וירקות טריים. ניתן לקבל מנה צמחונית במקום המנה הבשרית כמו כן מנות ללא גלוטן.

ארוחת מנחה
בכל יום מוגשים לילדים ארוחת מנחה מנות פרי הכוללות ירקות ופירות טריים ושטופים.