למקום שאני אוהב שם רגליי מוליכות אותי
(בבלי, סוכה נג ע"א)

yozma communityקהילת יזמה מבקשת לחבר את הקהלים במעגלי הפעילות השונים ולחזק את תחושת השייכות והמעורבות של החברים לקהילה. אנו מאמינים שהמסגרת הקהילתית היא חממה לפעילות חברתית, רוחנית וחינוכית למשפחות וליחידים הקשורים בדרך זו או אחרת למסגרות יזמה ולאלה המבקשים לבנות ולהיות שותפים לפעילות ליברלית, שיויונית וערכית בעיר מודיעין.

הפעילות הקהילתית כוללת תכניות סביב לוח השנה היהודי, תכניות חברתיות ותכניות לפיתוח מנהיגות התנדבותית.

בין הפעילויות הקהילתיות ניתן למצוא:

 • טיולי משפחות
 • ארוחות ערב שבת קהילתיות
 • הפנינגים ופעילות חברתית וחווייתית סביב החגים
 • מעגלי שיח קהילתיים
 • קומזיץ - מועדון תוכן, פנאי וחוויה לותיקים שבינינו 
 • מפגשי לימוד וחוויה עם אמנים
 • הרצאות
 • מפגשי שיח שכנים לקירוב לבבות בין יהודים, ערבים ונוצרים
 • מפגשי שיח ולימוד בינדתי – להיכרות וללימוד הזרמים השונים ביהדות
 • משלוחי מנות קהילתיים
 • בית לאנשים עם מוגבלות בקהילה יזמ"ה במודיעין 
 • בית מדרש ישראלי
 • בית מדרש פיוטי תפילה 

פעילות יזמ"ה

עמותת יזמ"ה נוסדה ב- 1997 מתוך כוונה ליצור קהילה ישראלית ברוח התנועה ליהדות מתקדמת השואפת לתיקון עולם וצדק חברתי, יוזמת שירותים חברתיים, חינוכיים, רוחניים ותרבותיים על בסיס ערכים יהודיים.

באמצעות פעילות התוכן והקהילה יזמ"ה מבקשת להציע דרך יהודית, מתקדמת ופלורליסטית אשר תעודד את הציבור הישראלי באזור לקחת יוזמה ולהגדיר את זהותו היהודית.

מאז הקמתה, עם כ- 20 משפחות ועד היום, כאשר היא מונה כ 1,000 משפחות – פועלת  העמותה על מנת לקדם ולחזק תכניות של יהדות כתרבות מתוך כוונה להפוך את קהלינו לבני בית בתרבות העם וכן פועלת העמותה להעמקת ההיכרות וחיזוק הקשר בין המגזר החופשי למגזר הדתי מתוך למידה והכרות של 'עגלת משא התוכן והמנהג היהודי' גם בקרב משפחות שאינן מסורתיות.

פעילות זו נעשית מתוך אמונה כי הקהל הישראלי-חופשי צמא לזהות תרבותית , ישראלית ויהודית-ציונית. מתוך כך: פועלים אנשי יזמ"ה ללא לאות בתחומי החינוך, החינוך הבלתי פורמאלי, הרוח הצדק החברתי  והקהילה על מנת ליצור חברה נינוחה המרגישה שוות זכויות בתרבותה.

קהלי היעד של הארגון כוללים ישראלים חופשיים המבקשים בית וקהילה יהודית החורטת על דגלה חינוך יהודי פלורליסטי, פעילות לימוד ואורח חיים יהודי רחב-היקף ופעילות צדק חברתי עניפה. מדובר בכ- 1,000 משפחות במרחב העיר מודיעין-מכבים-רעות; כולל 550 תלמידים במערכת החינוך היומית של העמותה, כ- 200 לומדים מבוגרים ונערים/ות במעגלי הלימוד הבלתי-פורמאליים, כ- 200 משפחות מתפללות בבית הכנסת הרפורמי בעיר ועוד מאות מתנדבים בכל שבוע בפעילות הצדק החברתי.

לקהילת יזמ"ה בית כנסת ומרכז רוחני פעיל, מערכת חינוך הכוללת: גני ילדים, בית ספר יסודי ותנועת נוער תוססת, בית מדרש ישראלי, בית מדרש לדוברי אנגלית, תכניות לימוד וטקסים לבני/ות מצווה, פעילות קהילתית לרבות טיולי משפחות, ערבי שיח ולימוד, ארוחות ערב קהילתיות, חוויות שבת, מרכז פנאי עשיר אח"צ וערב, מפגשי שיח בינדתיים ופעילות למעורבות חברתית והתנדבותית ענפה .

הארגון נטוע בעיר ומוכר בקרב קהליה הרחבים של העיר מודיעין ובקרב פרנסיה. הנהגת הארגון – עובדים ומתנדבים לאורך השנים נטלו ועדיין נוטלים חלק בפעילויות פלורליסטיות  בעיר– דתיים וחילוניים – ערבי וימי שיח, חגים ומועדים, התכנסויות ציבוריות, תכניות גוונים (פדרציית סן פרנסיסקו), שותפות רצופה עם העיריה על כל מחלקותיה, הוקרה ופרסים על פעילות העמותה מגופים עירוניים , ארציים ובינלאומיים ותרומה משמעותית בתחום החברתי בעיר.

פעילות קבועה ביזמ"ה

טקסי בר/בת מצווה

yozma mitzvah bar 1

סדנאות לימוד לבני/בנות מצווה

yozma mitzvah

סדנאת לימוד לבני/בנות מצווה כוללת ארבעה מחזורים בשנה

סדנה לאמהות ובנות מצווה

 

 פרסום לסדנת אמהות בנות יזמה תשפד 1

בית המדרש של קהילת יזמ"ה

WhatsApp Image 2024 02 14 at 15.46.20

בית מדרש באנגלית ביזמ"ה

beit midrash yozma in English

שבת טף-קבלות שבת למשפחות צעירות

shabbat taf philip

קהילה מארחת-אירוח אורחים מקהילות יהודיות ברחבי העולם

shabbat guests

תנועת הנוער תלם יזמ"ה

yozma youth program telem

תערוכות מתחלפות

yozma exhibits

ערבי תוכן ותרבות

WhatsApp Image 2024 05 22 at 15.39.02

 

טיולי משפחות

yozma family trips